Kronika 2018

26.12.2018

Január

Stretli sme sa 7x na skúške, odohrali 4 omše v kostole a jeden pohreb v Topoľčanoch.

Február

Rekapitulácia uplynulého roka a tradičné sľuby do ďalšieho roka boli hlavnou témou výročnej schôdze 2.2.2018. Hostina potom bola bohatá a diskusia ešte viac.

10.2.2018 Fašiangový sprievod masiek po muzikantských dvoroch. Šišky, fánky, klobáska, slanina, po kalíšku pálenky či vínka, výslužka do vozíka a poďho do ďalšieho dvora zahrať, zaspievať, zatancovať, zavinšovať. Päť hodinové putovanie plné smiechu a dobrej nálady. Nabudúce sa pridajte k nám.

Na známosť sa všetkým dáva, že v utorok 13.2.2018 počnúc 18. hodinou v sále kultúrneho domu sa basa pochováva. Nabádame Vás s našou drahou basou prísť sa rozlúčiť, k 40-dňovému odpočinku ju odprevadiť, smútok kapustnicou zajesť, vínkom zapiť a popritom si pekne zanôtiť. Takýto bol text na plagátoch. Kto tam nebol môže banovať.

Skúšku sme mali 6 krát a odohrali sme 3 nedeľné omše.

Marec

7x sme trénovali, zahrali 3 omše a jeden pohreb v Nadliciach.

Apríl

29.4.2018 Pán farár nás pozval na oslavu svojej 40-ky. Sme kamaráti, výborne si rozumieme a niečo takéto nikdy neodmietneme.

30.4.2018 Retro 1.májový sprievod v Častej. Nadličanku tu všetci vítajú a nielen preto, že pred nami pochodujú dlhonohé mažoretky, ale aj preto, že nikdy nepokazíme dobrú náladu. Zahráme všetko čo treba a aj niečo navyše. Hymny, proletárske a budovateľské piesne, pridáme ruské melódie. Proste všetko, čo k 1.máju patrí.

Skúšali sme 8x, odohrali 3 sväté omše a 2 pohreby

Máj

13.5.2018 Deň matiek - Nadlice. Detičky sú milé a úprimné, niektoré ako superstar, iné sa zľaknú a zabudnú text, ďalšie sa rozplačú. My sme sa nerozplakali a náš koncert sme odohrali vonku na nádvorí. Bolo pekne a teplo a vonku všetko aj lepšie znie.

31.5.2018 odohrali sme svätú omšu a potom procesiu k oltárikom Božieho Tela a krvi v Nadliciach

Mali sme 8 skúšok, v kostole 3 omše, a jeden pohreb v Livinských Opatovciach.

Jún

2.6.2018 Strýco Izidor 80-ka. V Žitavanoch vo vinohrade nie sme prvý krát. Na 80-ke Milana Barabáša nesmieme chýbať. Milan sa obliekol do kroja, my sme mu priniesli fľašku s úryvkom z jeho vystúpení: "...pri modlitbe otčenáša, spomeňte na Barabáša". Pri pomníku sv.Urbana sme dokonca pokrstili jeho knihu spomienok. Zišla sa celá rodina a aj kamaráti z dediny. Milan už má značne podlomené zdravie, ale stále je tu a z toho máme najväčšiu radosť. Hráme a hodujeme, ani dážď nás nevyhnal, až tma. A odtiaľ sme sa ešte vybrali zahrať mladomanželom na priehradu do Veľkých Uheriec. My keď sa rozbehneme nevieme, kedy prestať.

3.6.2018 Ešte sme len zaľahli a už vstávame. V Nadliciach hráme 1. sväté prijímanie

23.6.2018 100. výročie úmrtia Viktora Ehrengrubera, zakladateľa dychovej hudby v Nadliciach. O 17.30 sa konala svätá omša a od 19.00 koncert na nádvorí kultúrneho domu s gulášom a občerstvením zadarmo.

24.6.2018 Hudobný festival v Nedanovciach. Okrem domácich vystúpili DH Chynorianka, DH Machulinčianka, DH Sitňanka a DH Nadličanka. Schyľovalo sa na dážď, tak pre istotu sa všetko odohralo v sále kultúrneho domu. Aspoň bolo viac divákov pohromade.

Na skúškach sme sa stretli 9x, hrali sme na 4 omšiach a 9.6. na pohrebe nášho bývalého muzikanta Libora Ďatelinku.

Júl

1.7.2018 DychFest Partizánske. Dvojdňový festival na námestí SNP. Prvý deň vystúpili veľké dychové orchestre a Májovanka a v nedeľu malé dychovky Lapášanka, Nadličanka, Maguranka, Vištučanka, Drietomanka a mažoretky Akord Hradište. Konečne si toto mesto dosýta užilo dychovej hudby .

28.7.2018 Poľovnícky guláš a zábava na Maringotke. K dobrej muzike, dobrý guláš, pečené mäsko a nejaké pivečko. Keď sa toto všetko stretne zábava je až dlho do noci.

29.7.2018 Koncert v obci Pata na terase pohostinstva. 4.ročník memoriálu Júliusa Mesároša zakladateľa speváckeho zboru a niekedajšieho dychového súboru Patanka. Milé posedenie rodinného charakteru a veľký potlesk a uznanie od speváckeho zboru.

V mesiaci sme mali 8 skúšok a hrali sme 4x omšu v kostole.

August

12.8.2018 XV. festival DH v Krušovciach. V programe vystúpili dychové hudby Nedanovčianka, Ostratičanka, Bučkovanka, Textilanka a na záver tanečná zábava s Nadličankou.

19.8.2018 835. výročie prvej písomnej zmienky o obci Krnča a 45.výročie založenia folklórnej skupiny Krnčianka.

Skúšali sme 10x a na omši sme hrali 2 krát.

September

1.9.2018 Oslavy SNP a Dni obce Nitrica. Pod pekným dreveným prístreškom sme sa cítili výborne. Horšie to bolo s našou aparatúrou, ktorá škŕkala, bzučala a vŕzgala. Musíme s tým niečo urobiť. Ozvučovať sa učila Paľkova Kúdelova priateľka Stanka, ale ona nič nepokazila.

8.9.2018 Svadbu treba dobre začať. A nie len v nadlickom kostole povedať v pravej chvíli áno, ale už doma na dvore pekne odpýtať nevestu a veselo s muzikou odprevadiť snúbencov do kostola. A tak sme aj urobili a Lenke Lukáčovej a jej manželovi svadbu vylepšili.

14.9.2018 spevácka sekcia začepčovala svadbu v Bojniciach.

15.9.2018 Narodeninová oslava Janka Bakytu. Tých 50-nikov nám stále pribúda. Čože je to päťdesiatka..., tak sa spieva a tak sa aj žije. Síl ešte toľko neubúda, tak si to užívame. Na oslavu prišiel kopec ľudí. Janka majú všetci radi.

16.9.2018 Koncert v Piešťanoch Pod mušľou. Divákov ako maku. Plné hľadisko. To sa hneď lepšie hrá.

22.9.2018 MňamFest v Bánovciach nad Bebravou už po deviatykrát a vždy dobre. Ponúkam teraz text hymny MňamFestu:

MňamFest hudba: Ing. Ivan Šmatlák text: Helena Pauličková

1.

Práve je sobota septembrová,

ktorá nás do ulíc všetkých volá.

Nás čaká zábava a veci výborné,

ochutnám mäsko pečené a vyhrám na tombole.

2.

Zážitky nevšedné tu čakajú,

syry a klobásy rozváňajú.

Guláše, držková, perky a lievance,

farmári, potravinári nezahodili šance.

Ref:

MňamFest - v Bánovciach takto býva a všetkých vás pozýva sem.

MňamFest - to je tá správna chvíľa burčiakom začať pekný deň.

Cítim - pečenú bravčovinu, z brady si utriem slinu sám.

Sláva, chvála, od radosti palec hore dám.

Sláva, chvála, že tento deň vydaril sa nám.

3.

Zoberte detičky do Bánoviec

pohladkať teliatka a pár oviec.

Nakúpte dobroty, lahôdky vybrané

koláče sladké, voňavé, jablkami plnené.

Ref:

MňamFest - slovenská špecialita pre všetkých možnosť úžasná.

MňamFest - výrobky propagovať, máme čo svetu ukázať.

Dajme - rozumy dohromady, nech nás už nič neodradí

Sláva, chvála, od radosti palec hore dám.

Sláva, chvála, že tento deň vydaril sa nám.

30.9.2018 70-ka Janík - pizzeria Rybany

Skúška dychovky bola 7x, 4x sme hrali svätú omšu a 1 pohreb v Nadliciach

Október

Tento mesiac sme nemali žiaden koncert, no stretli sme sa 9 krát na skúškach, odohrali jednu omšu v kostole a hrali na jednom pohrebe v Nadliciach.

November

Za mesiac sme sa stretli 9 krát na skúškach a jeden krát sme hrali na nedeľnej omši.

December

24.12.2018 Vianočné koledovanie po dedine. Po snehu ani stopa, ale aj tak už sa všetci tešíme na Ježiška.

26.12.2018 Vianočný koncert v nadlickom kostole s týmto programom: Radostná zvesť, V jasličkách dieťatko, Počúvajte kresťania, Plesá svet, Koleda, koleda, Kde si náš Mesiáš, Povedzte nám pastierovia, Vianoce, Vianoce prichádzajú, Láska volá ma na cestu, Plesajte kresťania, Biele Vianoce, Búvaj dieťa krásne, Buďme všetci potešení, Polnočný zvon, Rolničky, rolničky, Hallelujah a Tichá noc

31.12.2018 Silvestrovská zábava v sále kultúrneho domu v Nadliciach

Skúška dychovky bola 7x, omší sme odohrali 5 a 3 krát sme hrali na pohreboch.

Za celý rok sme mali 88 krát skúšku dychovky, 37 krát sme hrali na svätej omši v kostole, odohrali sme 11 pohrebov, 13 koncertov a 9 ostatných akcií ako sú oslavy, svadby či fašiangy.