Kronika 2008

31.12.2008
6.1.2008 nedeľa Bošany - koncert Trojkráľový

Už by sme asi nemali hovoriť o koncertnej sezóne, lebo hráme nie len v lete, ale aj v zime. Starosta Bošian nás zavolal koncertovať na Tri krále. Vôbec sme netušili, že v kinosále majú takú dobrú akustiku. Výborne sme sa počuli a dobre sa nám hralo. Vďačné obecenstvo nadšene tlieskalo, čo nám dodávalo chuť hrať ešte lepšie. Všetci sme odchádzali spokojní.

2.2.2008 sobota Nadlice- Fašiangy

Všetky masky tu už boli? Už sme vyčerpali všetky možnosti? Všetko je už vymyslené? Asi to bola len náhoda, keď sa tento rok zišli 3 pekní mäsiari, 3 škaredé cigánky a 2 smiešni klauni. K nim sa pridali transvesty včielka Mája, Winetou, výpravčíčka, šedý vlk, lesná víla, muchotrávka alias stolná lampa, poľovník, deduško Večerníček a ďalší. Chceli sme začať skôr, už o pol druhej, aby sme skončili ešte po svetle. Ale znovu sa nepodarilo. S vedomím, že sme začali skôr, sme boli v každom dvore o niečo dlhšie. Nevadí, aj domáci boli radi, že sme sa trochu zdržali. Každý by chcel aby sme u nich boli čo najviac. Výslužky bolo neúrekom, vozík praskal vo švíkoch. Nič sme nerozbili, ani nástroje nedokrivili, na skúškach môžeme spomínať a zajedať klobáskami či slaninkou.

1.5.2008 štvrtok Bánovce nad Bebravou - Prvomájové oslavy

Včera sme stavali máje v Nadliciach a dnes ráno už hráme v Bánovciach. Odetí v rovnošate kľučkujeme ulicami mesta a vyhrávame pochody, ako budíček pre všetkých. Obyvatelia sídliska otvorili svoje okná a obsadili balkóny, nadšene nám mávali a možno vykrikovali aj nejaké budovateľské heslá, ale tie zanikli v tónoch rezkých pochodových piesní. V mestskom parku to už vrelo ako v kotli a my v centre diania sme ešte hodinku prikladali polienka v podobe známych veselých piesní. Po nás prišli delegácie poslancov, predstaviteľov štátu a mesta. Tí svojimi prejavmi vyzdvihli tento sviatočný deň, no my sme tam už neboli.

10.5.2008 sobota Nadlice - Deň matiek

Počasíčko krásne, slniečko svieti, deň ako stvorený na koncertovanie pre naše matky. Na vyzametanom nádvorí kultúrneho domu detičky milým programom vtisli matkám slzy do očí a potom sme my na ich tvárach vyčarili úsmev. Svoje premiérové vystúpenie mali hneď dvaja mladí muzikanti Paľko Kúdela na klarinet a Tomáško Kováčik na trúbke. Ak bude Andrej Okša takto ďalej trénovať aj on sa dočká o rok, o dva, o tri... Premiérovo sme zahrali aj zopár nových piesní. Najviac sa páčila Regrútska zmes. Bolo to príjemné popoludnie.

18.5.2008 nedeľa Veľké Kršteňany - Pavol Gašparovič Hlbina

Pred 100 rokmi sa tu v dedine narodil a potom vyrastal budúci kňaz, básnik, prekladateľ a literárny kritik Pavol Gašparovič Hlbina. Dnes mu tu v Kršteňanoch po sviatočnej omši slávnostne odhalili pamätnú tabuľu a izbu. My sme hrali pred omšou, potom v sprievode z kostola k pamätnej izbe a nakoniec na dvore ešte zopár ľudoviek. Páčili sme sa hlavne miestnemu speváckemu zboru, ktorý nám odušu ulieval víno z demižóna. Už počas omše nám jeden z miestnych hasičov priniesol dve fľašky vína z domácich zásob, lebo omša nemala konca kraja.

31.5.2008 sobota Žitavany- Oslava strýca Izidora

70-ka to už je krásny vek. A 20-ročná spolupráca tiež veľa znamená a keď sa k tomu pridá aj úprimné priateľstvo, závidieť môžu mnohí. Nadličanka a strýco Izidor už naozaj spolupracujú a priatelia sa 20 rokov. Preto na oslave jeho okrúhlych narodenín sme nemohli chýbať. Pozval nás do svojej chatky vo vinohrade v Žitavanoch. Do daru sme mu priniesli syrovú tortu, brúsenú fľašu s venovaním, Ivan Šmatlák priniesol pečené prasiatko, pridali sme aj tričko a šiltačku nášho Fan clubu, no a kytica pekných pesničiek s dobrou náladou prišla s nami automaticky. Hrali a spievali by sme aj do noci, len naši šoféri nás včas rozohnali. Alkohol už totiž vyhrával hlasnejšie ako naše nástroje. V najlepšom je treba prestať. Veľa zdravia ti prajeme strýco Izidor, či Milan Barabáš.

13.6.2008 piatok Trenčín - Nové pivo na Slovensku

Nové výrobky sa na trh dostávajú ťažko. Ale keď sa jedná o pivo, to má o odberateľov postarané hneď. A hlavne, keď ho lejú zadarmo. Trenčianska reštaurácia praskala vo švíkoch a aj vonku bolo mnoho ochutnávačov. Ivan Kováčik zariadil, aby hudobnou maškrtou pri ochutnávke piva bola práve Nadličanka. Hrali sme vonku, no najprv sme si museli rozobrať polovicu vojenského stanu, do ktorého nás pôvodne chceli napchať. Pivo LAV nám na prekvapenie všetkým chutilo. Ale keď sme zistili, že v reštaurácii sú pre nás pripravené plné švédske stoly a rôzne druhy alkoholu postupne sme pivo piť prestali a občerstvovali sme sa vo vnútri. Naša hudobná kulisa sa všetkým náramne páčila. A aj my sme sa cítili dobre. Keby nás zavolali na predvádzačku aj do iného mesta išli by sme.

21.6.2008 sobota Zemianska Oľča- Festival dychových hudieb

Na južné hranice Slovenska sa dostávame len málokedy. Kde je Zemianska Oľča sme ani netušili. Na festival nás nahovoril Janko Jamriška. Nemali sme vlastného bubeníka, ale zohnali sme učenlivého Laci Žembera z Močenskej kapely. Pridelená hosteska nás pozvala k sebe domov, kde sme u nej na dvore mali generálnu skúšku, aby sa náš nový bubeník zaškolil. Bol veľmi šikovný a snaživý. Domáci sa veľmi tešili, lebo koncert dychovky na vlastnej záhrade zažije len málokto. Ochutnali, ba aj kúpili sme si víno z ich pivnice. Paradoxom je, že na slovenskom festivale dychových hudieb účinkovalo 8 orchestrov z Maďarska, jeden orchester z Oľče a Nadličanka. Jamriška mal pravdu, keď dopredu vravel: "Choďte a ukážte im, ako hrá slovenská dychovka." Každý orchester tvorilo zo 40-50 muzikantov, nás bola len hŕstka, ale rachot sme urobili riadny. Spievali sme len s jednou speváčkou, lebo Vierku Pauličkovú z práce nepustili. Pekne sa pozeralo nielen sa uniformy Maďarov ale aj na mažoretky, ktoré si takmer každý priviezol so sebou. Festival trval celý deň. Tak domov sme sa celkom tešili.

22.6.2008 nedeľa Čereňany - koncert

Festival za festivalom. Včera Oľča, dnes Čereňany. Len spoluúčinkujúci sú iní. A hlavne slovenskí. Na pódiu sa prezentovali: Dychový orchester NCHZ, DH Hornonitrianka, Spolok DH Handlová, DH Vtáčnik, DH Chabovienka z Hornej Súče (ako hosť) a my. O ozvučenie sa starali chlapci z Prievidze, no my po zlých skúsenostiach sme si rozložili vlastnú aparatúru. Hneď to malo iný zvuk. Všetci chceli potom hrať na náš aparát. Hrali sme ako poslední a končili pri mesačnom svite. Kým sme a zbalili a rozlúčili pri poháriku s organizátormi bola už skoro polnoc.

6.7.2008 nedeľa Nové mesto nad Váhom - koncert

Počasie sa nám opäť vydarilo. Leto je v plnom prúde, všetci chodia v krátkych nohaviciach a nalievajú sa minerálkami. Len my na známom pódiu, v známom parku, v krojoch a v čiernych nohaviciach a ochladzujeme sa jabĺčkovicou od neznámeho fanúšika a vínnym strikom od Ivana Poštrka. Novomešťania nás poznajú a dobre sa zabávajú. V programe hráme hlavne známe skladby a ľudové zmesi piesní, aby si mohli s nami diváci aj zaspievať. Dve hodinky hrania aj nám potom ubehli ako voda.

12.7.2008 sobota Horné Chlebany- zábava

Ľudia radi tancujú, keď sú teplé letné noci. To platí aj o Chlebanoch. Na nádvorí za kultúrnym domom domáci a aj hostia obsadili všetky stoly a my sme sa rozložili pod plechovým prístreškom na malom pódiu. Zvuk nám tam vždy robí problémy, ale ľudom to príliš nevadí a zabávajú sa. Hráme bez Poštrka, ale Ladik a Andrej to zvládajú na trúbky bez problémov. Pred polnocou nás prekvapil nárazový vietor, ktorý pováľal prístrešky, povylieval poháre a rozfúkal listy a prach po nádvorí. Nevadilo, tancovalo sa ďalej. Bola výborná tombola, a to aj pre nás. Vyhrali sme košík ovocia a bicykel - teda Seňoro. Guláš bol výborný a dostali sme aj brožúrky o obci pre každého jednu. Výborné čítanie na dobrú noc.

13.7.2008 nedeľa Horné Sŕnie, Nemšová - koncert

Hovorí sa tomu dve muchy jednou ranou. Podobne ako pred rokom, podarilo sa nám vybaviť 2 koncerty po sebe v jeden deň, V Sŕní sme sa naladili u Ivana Kováčika na dvore (jeho dvor už vyzerá naozaj dobre). Trochu sme sa posilnili, zapili a potom sme sa rozložili pred miestnou krčmou na trávniku. Starší z dediny boli všetci v kostole na nejakej akcii, ale ostatní prišli do krčmy pozrieť sa na Nadličanku. Bolo to príjemné vystúpenie bez veľkých chýb a nedostatkov. Ubehlo to rýchlo a ešte rýchlejšie sme sa zbalili, rezko sme sa premiestnili a ešte rezkejšie rozbalili na terase kultúrneho domu v Nemšovej. Mešťania (lebo Nemšová je mesto) majú radi koncerty dychoviek. Prišli aj dnes. Ale prišla aj oblačnosť a mraky. Všetci boli na nás zvedaví. Hrali sme osvedčené kúsky každému do nálady a podľa želania. Ale mraky sa zhusťovali a začínalo aj pršať. Nakoniec príroda zvíťazila a v hľadisku zostali len tí najotužilejší. Obdivovali sme ich, ale asi to stálo zato. Na spiatočnej ceste na zástavke v Motešiciach sme si uvedomili, že keď chceme tak vieme komplet aparatúru rozložiť za menej ako 15 minút. Zoberieme si z toho príklad aj na budúce???

30.7.2008 streda Piešťany - koncert

Dobre a ľahko sa nám vyhráva, keď svieti slniečko a je plné hľadisko. Ale dnes je to akési usmoklené. Už keď sme sa rozkladali, dažďu nohy len tak viseli. Zišlo sa zopár kúpeľných hostí a stáli milovníci dychovky z okolia. Do polovice koncertu sme s dažďom bojovali, raz sme viedli my, raz dotieravé kvapky dažďa. Nakoniec sme zvíťazili. Vytrvalci pod dáždnikmi, ale i bez nich nás na záver odmenili veľkým potleskom. Zvyčajne býva v Piešťanoch aj lepšie, ale nemôže byť vždy všetko ideálne. Tešíme sa sem aj nabudúce.

3.8. 2008 nedeľa Mechovička - požehnanie nových nástrojov

Tradičná púť na Mechovičke sa tento rok mohla popýšiť významnými hosťami. Arcibiskup Dominik Hrušovský, pán farár Peter Valent, Dušan Dubravický a náš nový pán farár Vladimír Jurina. Najviac však zažiarili, aspoň v našich očiach naše nové nástroje. Po dlhodobom šetrení a zháňaní sponzorov sa nám podarilo kúpiť pre celú kapelu nové nástroje. Asi nám priali všetci svätí, že sa nám to podarilo, preto sme požiadali pána arcibiskupa Dominika Hrušovského, ktorý má ku svätým najbližšie, aby nám nové nástroje požehnal. Urobil tak veľmi rád hneď po púti na farskom dvore v Nadliciach. Úryvok z Biblie: Pán hovoril Mojžišovi:"Urob si dve strieborné trúbky! Vyhotov ich kované! Na trúbkach budú trúbiť Áronovi synovia, kňazi. A keď budete už vo svojej krajine tiahnuť do boja proti nepriateľovi, ktorý vás bude utláčať, zatrúbite na týchto trúbkach trhano. Vtedy si Pán, váš Boh, spomenie na vás a vy nájdete ochranu pred svojím nepriateľom. Na trúbkach budete trúbievať aj v dňoch svojej radosti, na sviatky a na novmesiace pri svojich celostných žertvách a pokojných obetách. Ony vás pripomenú vášmu Bohu. Ja, Pán, som váš Boh!" Toľko biblia.

10.8.2008 nedeľa Bánovce nad Bebravou - koncert

Nevieme ako inokedy, ale keď hráme my za kostolom vedľa Tesca je vždy plno. Do programu vyberáme väčšinou piesne, ktoré každý pozná aby si mohli diváci s nami pospevovať. No nezabúdame ani na vlastné piesne, hlavne skladby Ivana Šmatláka. Keď hráme kompletní, že nikto nechýba, už niekoľký koncert po sebe, dokážeme sa sústrediť na množstvo dynamických detailov v jednotlivých skladbách a tie potom vyznejú oveľa lepšie. Naša súhra je veľmi dôležitá. Každý koncert nám dá viac ako niekoľko skúšok. Diváci akoby to cítili a v Bánovciach každú skladbu ocenili veľkým potleskom. Zopár predaných CD-čiek či kaziet a niekoľko úprimných gratulácii od divákov po koncerte nás veľmi povzbudili.

14.-17.8.2008 štvrtok-nedeľa Orava-Tvrdošín, Námestovo

Spoločné výlety muzikantov s manželkami a deťmi sú u nás obľúbené. Dlho sme dolaďovali detaily tohtoročného pobytu na Orave. Nakoniec sme našli výborné miesto v Ústí nad priehradou v stredisku detskej rekreácie Danica. Pomohol nám aj kapelník Tvrdošanky Dano Koleják, ktorý s nami pochodil viacero ubytovní v okolí Oravskej priehrady.

Využili sme Dychfest Orava a išli sme naň už o dva dni skôr. Klasické totalitné ubytovne a spoločná jedáleň boli pre nás ako stvorené. Sud kofoly, sud piva, vínko, pálenko, večerná opekačka, pingpongový stôl, dojednané raňajky a obed za ľudové ceny - to nemalo chybu. Kúpanie v Oravskej priehrade a výlet loďou tiež boli pekným spestrením výletu.

Sobotný festival v Tvrdošíne bol ale silne poznačený nepríjemným sychravým až daždivým počasím. Striedali sa kapely, orchestre, tanečníci aj mažoretky, ale tých pár divákov to do varu nedostalo. Na druhý deň bol festival v Námestove a tam už bolo počasie lepšie i keď nie ideálne. Aspoň že divákov bolo plno. Výlet sa určite oplatil, zažili sme veľa srandy. Spolu nás bolo 34 s manželkami, deťmi a nechýbali ani Irina a Miriam a Ivan Mičko, ktorý sa vždy postará o nejakú zábavu.

21.8.2008 štvrtok Nitra - Agrokomplex

Zvyčajne hrávame v pavilóne piva a občerstvenia, alebo pri vchode výstaviska, ale teraz nás umiestnili priamo na ulici či na promenáde. Prechádzali okolo nás a postávali davy ľudí, no hlavne išla okolo nás delegácia predstaviteľov štátu, hlavní hostia a organizátori celej výstavy. Dievčina (inak z Močenka) , čo nás mala na starosti, nás neustále posúvala o niekoľko metrov raz dopredu, raz dozadu, raz doboku. Ešteže máme už väčšinu nástrojov bez káblov na vysielačky, tak sa to dalo vydržať. Druhý koncert sme hrali pri tribúne v pavilóne zvierat. Ivan Mičko, ktorý prišiel pred pár dňami s rodinou z Ruska, bez problémov prisľúbil organizátorovi, že zahráme aj štátnu hymnu a to bez nôt a z pamäti. Po krátkom skúšaní a sústredení sme to naozaj zvládli. Pokaziť hymnu to by bola hanba.

24.8.2008 nedeľa Čadca

Tento rok sa nám akosi darí na severe Slovenska. Pretože Vraťo Skaličan už mal tento termín obsadený ponúkol nás, aby sme sa o koncerte dohodli s organizátormi Bartolomejského hodového jarmoku. Čadca je ďaleko, nás bolo veľa, tak sme si požičali jedno 9-miestne auto, aby sme sa pomestili. Veľké námestie a aj priľahlé uličky mesta boli zaplnené všeliakými stánkami s ukážkou tradičných remesiel, predajom košíkov, keramiky, oblečenia či stánkami s občerstvením. My sme prišli radšej v predstihu a hrať sme začali až o 19:00 hodine. Všetko sa nám darilo a mikrofóny bez káblov nám dovolili viac sa uvoľniť a pohybovať sa po javisku. Divákom sme sa zjavne páčili a nebyť tmy asi by sme hrali viacej. Po koncerte sme si dali zopár radostných pohárikov a do Nadlíc sme zobrali aj colníka, ktorý stráži v našej pálenici.

28.8.2008 štvrtok Trenčianske Teplice - koncert

V Tepliciach sú dve možnosti. Alebo sa hrá pre kúpele, alebo pre MsKS. Tentokrát to bolo mesto, ktoré nás pozvalo na oslavu SNP. Na sídlisku za školou majú ukrytý obrovský amfiteáter s veľkým pódiom. Mali sme so sebou aj Milana Barabáša, ako ľudového rozprávača strýca Izidora. Naplniť celý amfík je ozaj problém, ale divákov sa zišlo akurát. Izidor perlil, my sme hrali dobre, všetko bolo fajn. Našťastie sme si v prestávkach niektorí stihli dať guláš, pivo a koláč, lebo na konci už bolo všetko vypredané. Po nás hrala ešte akási moderná kapela, ale diváci sa už rozchádzali. A bola už tma a aj vatra dohorela.

30.8.2008 sobota Žabokreky n/Nitrou

Stretnutie obcí, ktoré majú v názve žabu sa teraz konalo v našich Žabokrekoch nad Nitrou. V parku za obecným úradom sa zišli všetci súťažechtiví aj zo Žabokriek pri Martine, českých Žaboklikov, Žabonosov a dvoch Žabovřeskov. Humorné súťaženie výborne komentoval český moderátor "Kajman". My sme vlastne len vypĺňali prestávky medzi súťažami. Po nás bola ešte tanečná zábava s modernou kapelou pre všetkých, na ktorej sme sa i my niektorí pekne zdržali.

31.8.2008 nedeľa Krušovce

V Krušovciach si každý rok vedia vybaviť počasie. Do predných radov nainštalovali veľké slnečníky, ktoré viac zavadzali ako slúžili. Celý festival ozvučujeme našou aparatúrou a všetci účinkujúci sú spokojní. Aj keď hráme ako poslední, rozbaľujeme sa už od 14:00 hodiny. Prvá hrala Nedanovčianka, druhá Maguranka, potom Hradištská kapela a na záver my. Najprv koncert a potom do tanca a na počúvanie. V prestávkach vystupoval imitátor a zabávač Robo Kaizer a festival uvádzal náš kamarát Julo Krajčík. Diváci boli nadmieru spokojní, veď sa im ukázalo to najlepšie z blízkeho okolia.

7.9.2008 nedeľa Piešťany

Je september, leto krásne vrcholí a naša forma podobne. Na každom javisku sme ako doma, divákom sa len ukazujeme a predvádzame. Je to tento rok náš druhý koncert v Piešťanoch. Počasie je výborné, naposledy popŕchalo. Teraz hráme v "Mušli". Amfiteáter je úplne plný a aj vzadu postáva veľa divákov. Hráme zchuti a našu náladu ľahko prenášame na všetkých prítomných. Dôvod na dobú náladu máme, veď Paľovi Andelovi sa práve pred chvíľou narodil syn Matúško. Po koncerte sme sa zastavili v topoľčianskej nemocnici, kde sme pod oknami zahrali šťastnej mamičke Gabike a malému Matúškovi. Tlieskala nám celá nemocnica. Andelovcom blahoželáme a buďte zdraví a šťastní.

12.9.2008 piatok 40-ka Janka Bakytu

A ďalší... Dospievame a dozrievame jeden za druhým. Okrúhliny teraz prišli na Jána Bakytu. Po problémoch so zubami, ktoré už sú zdá sa vyriešené, hrá na pozaunu, ale na tréningoch už skoro bez problémov zvláda aj barytón či tenor. Pravidelne sa stará o to, čo hrať v nedeľu na omšiach, vedie nácviky na veľkú noc a na vianočné obrady. Je vidieť, že práca okolo dychovky ho baví. Veľmi radi sme mu všetci prišli zagratulovať do zasadačky. Veď prichystal pečené prasiatko a to my môžeme. Dobre sme si zahrali, zaspievali a aj zatancovali.

13.9.2008 sobota Tužina - koncert

Obec Tužina je asi revír Maguranky, ale u dychoviek to tak nie je ako u poľovníkov, že niekto loví v inom revíri. Obecné hodové slávnosti mali niekoľko účinkujúcich. Keď sme prišli už vyhrával pesničkár Peter Kršiak z Prievidze. Po ňom spievala nádejná Dominika. Potom sme dve hodinky koncertovali my a v našej prestávke vystúpila domáca spevácka a tanečná skupina pri Karpatsko-nemeckom spolku v Tužine. Hrali s nami aj Paľko Kúdela a Tomáš Kováčik, no a na tenor hral Paľo Findor, lebo Paľo Andel ohlásil dočasné prerušenie svojho účinkovania. Predsa len tri malé deti a manželka je dosť. V Tužine bolo všetko OK, len škoda, že diváci ostali doma.

14.9.2008 nedeľa Močenok - festival

Na festival v Močenku sme sa sľúbili, ako odplatu za požičaného bubeníka Laciho Žembera. Dni obce Močenok mali niekoľko častí. My sme vystupovali v nedeľu. Miestna dychovka Močenská kapela a ďalej Zálužanka, Šúrovanka, Lieskované, Nadličanka a na záver Hodrušanka. Jediné mínus, ale dosť veľké bolo veľmi zlé ozvučenie celého festivalu od Hodrušanky. Znovu sme ľutovali, že sme si nerozbalili vlastný aparát. Hneval sa aj zabávač Franta Uher z Lanžhota a FS z Dolného Ohája ani nedokončila svoje vystúpenie. My sme dostali väčší časový priestor ako ostatní a našťastie mikrofóny nám zlyhali len pár krát. Menežérovi domácich sme sa veľmi ľúbili a prehlásil, že u nich určite nehráme naposledy.

2.10.2008 štvrtok Topoľčany - jarmok

Jarmoky máme v zásade radi, ale teraz nás nahovorili na 5 hodinové hranie, od 16:00 do 21:00 hodiny. Zvyčajne sa kapely striedajú, ale teraz sme boli sami. Je to dobrá zaberačka, nielen na hranie a spievanie, ale aj na disciplínu. Raz sa nám zadarilo začať hrať dve pesničky naraz a po pár taktoch sme museli zastaviť a začať znova. Za bicími sme privítali Maťa Rybanského, na tenor hral Paľo Findor, Andrej Zubaj nebol, Seňoro mal ruku v sádre, Vierka Pauličková musela odísť do práce a viacerých premohol jarmočný burčiak. Vierke Bakytovej odišli hlasivky, Jožko Mičko akosi nevládal a tiež burčiakom omámený zvukár zaspal postojačky. Túto akciu sme jednoducho nezvládli a podobné situácie by sa nemali opakovať.

26.10.2008 nedeľa Raková - koncert

Chýr o dobrej kapele sa rozniesol po okolí Čadce a preto nás pozvali aj do Rakovej na koncert v mesiaci úcty k starším. Šokovaní sme ostali už pri vchode do miestnej krčmy, kde na stene visel plagát o našom koncerte s cenou vstupenky v predpredaji 100 Sk a v deň koncertu 150 Sk. Ešte že obec všetkým dôchodcom dávala lístky na koncert do daru. V šatni sme mali pripravený čaj, kávu a fľašku koňaku a divákov vpustili do sály až po našej zvukovej skúške.Organizácia bola na vysokej úrovni a aj my sme sa veľmi snažili. Mali sme aj strýca Izidora a rakovčania sa výborne bavili. Je to kraj, kde dychoviek veľa nemajú, preto im naše vystúpenie bolo vzácne.

1.11.2008 sobota Nadlice - Pamiatka zosnulých

Malý koncertík nábožných piesní a chorálov na našom cintoríne hráme každý rok na Dušičky, ako tomu zvykneme hovorievať. Kto mohol, ten prišiel a priestor dostal aj Andrej Okša, ktorý sa síce celý rok snaží ale robí príliš malé kroky a pokroky. Zatiaľ hráva len na omšiach, ale veríme, že dorastie. Možno už na rok.

24.-26.12.2008Nadlice-vianočné muzicírovanie

Znovu sa nám podarilo ujsť z domu pár hodín pred vianočnou večerou. Nasadili sme si mikulášske čapice, na čelo pripli baterky a rozbehli sa zahrať koledy a Tichú noc na všetky konce dediny. Ešte, že ich nie je tak veľa. Stihli sme aj mušt, aj varené vínko, aj hriatô, a nakoniec aj štedrovečernú večeru. No a o pol noci sme už zase boli spolu. Hrali sme na polnočnej omši.

27.12.2008 sobota Nadlice - vianočný koncert

Tento rok sa Vianočný koncert v našom kostole konal bez účasti "umelcov z Bratislavy". Pán farár by mal mať radosť, kostol bol plný. Keby to tak bolo bývalo na omšiach... Hrali sme len my a ako hostia boli pozvané Benetky z Chynorian. Trochu nečakaný hosť, lebo s Chynoranmi máme veľmi málo spoločných akcií. Začali sme fanfárou a po príhovore sme zahrali niekoľko kolied. Potom spevácky súbor pod vedením Bernadety Bubeníkovej predviedol svoje umenie. Na záver sme zase hrali my. Najväčší úspech snáď mala orchestrálna skladba Malý bubeníček. Medzi koledami zazneli Modlitbičky básnika Milana Rúfusa. Ani sme netušili, že o necelý mesiac tento básnik odíde do básnického nebíčka. Boli sme radi, že sme si ho uctili ešte zaživa. Po koncerte obecný úrad pripravil pre nás v zasadačke guláš párty.

31.12.2008 streda Nadlice - Silvestrovská zábava

Vlani nič, ale tento rok áno. Zase sme na rade. Vstupenky sa opäť rozpredali na poslednú chvíľu. To sú celí Nadličanci. Po prvýkrát sa k nám prišli zabaviť aj Marek Skaličan s priateľkou Martinou a Paťo Zuzula. Kúpili sme novú výzdobu, vystrihli nové PF, rozmiestnili stoly, nanosili dobroty, vínko a pečené prasiatko. Vždy všetko celý mesiac chystáme a potom je za pár hodín po Silvestri. Ale baviť druhých, to je už asi náš celoživotný údel. Nálada bola výborná, tanečníci zničení, podaktorí v sále zabudli svetre či kabáty, ba jeden aj zuby. Paťa dievčence pri tanci skoro zodrali, ale povedal, že na takom dobrom Silvestri už dávno nebol.