Kronika 2017

26.12.2017

Január

Január nikdy nebýva nabitý udalosťami. Tento rok sme hneď 1.1.2017 začali s upratovaním kultúrneho domu po silvestrovskom plese, ktorý robíme už tradične každý druhý rok. Všetko tam dopadlo na výbornú, bez bitiek, opilcov či zranení. Zvyšky môžeme dojedať až do fašiangov.

Počas mesiaca sme mali v našej evidencii zaznamenaných 6 skúšok.

Február

Právom môžeme tento mesiac označiť za tragický. Na dolnej križovatke prišiel o život Viktor Mičko. Toto otriaslo nielen celou rodinou, ale aj dychovkou a dedinou. Odohrali sme ešte jeden pohreb v Krušovciach a na skúškach sme sa stretli podľa evidencie 6 krát.

Marec

Samozrejme vo veľkom smútku sme zrušili fašiangový sprievod a v Nadliciach sme v marci odohrali ďalšie dva pohreby.

Na skúškach sme sa stretli 9 krát.

Apríl

Už si pripadáme ako zakliata dedina. Jeden pohreb sme odohrali v Chynoranoch a ďalší pohreb vo veľkom žiali u nás v Nadliciach, keď našim tenoristom zomrel otec Július Andel.

So smutnou veselosťou sme odohrali sadenie mája pred obecným úradom a upršanú akciu sme dohrávali pre prítomných dedinčanov v kultúrnom dome pri guláši.

Cez Veľkonočné sviatky sme odohrali 2 omše a posledný deň v mesiaci sme ešte zahrali v Častej v prvomájovom sprievode a koncert na retro ukážke 1.májových zvykov socializmu.

Máj

O niečo veselšie sme chceli začať v máji, no na koncerte 6.5. v Bojniciach som pre slabú účasť na skúškach zrušil Petra Andela a na tenor ho nahradil Janko Bakyta. Napätá atmosféra na javisku potom bola počas celého koncertu. Nadlický starosta nás vymazal z dedinských osláv Dňa matiek, no 14.5. sme odohrali pre matky koncert v Topoľčanoch v dome kultúry.

Na skúškach sme sa stretli 8 krát. Počas mesiaca sme odohrali 1. Sväté prijímanie, 3 omše a ďalší pohreb v Nadliciach, aby sme nevyšli z cviku.

Jún

V júni sa nám podarilo koncertovať v Novej Dubnici hneď 2 krát. 2.6. - Oslavy 60. výročia založenia mesta a 15.6. koncert Združeniu pre propagáciu obnovy bytových domov. Ďalej sme zahrali 10.6. na súťaži vo varení gulášu v Hrežďovciach, odohrali sme dve omše a v sprievode k oltárikom božieho srdca. V evidencii máme zapísaných 7 skúšok a mesiac sme ukončili vystrájaním a večerným hraním na svadbe kapelníkovej dcéry Valiky Pauličkovej.

Júl

V júli sme okrem 8 skúšok a odohraných 3 svätých omší hrali len na jednom koncerte v Piešťanoch Pod mušľou pri Kursalóne. Stále sme sa tešili z prítomnosti Ivana Mičku, ktorý s rodinou prišiel z Ruska na Valikinu svadbu.

August

Tento mesiac sme sa stretli na tréningoch 7 krát, odohrali sme omšu na Mechovičke, zabavili sme divákov na koncertoch v Oslanoch. Tu sme hrali hneď dve vystúpenia. Takzvané agapé po omši a potom po obede druhý koncert na oslianskom ihrisku. Ešte v ten deň sme navečer dohrávali na festivale DH v Krušovciach na ihrisku. Mesiac sme znovu ukončili veľkým smútkom. V Nadliciach sme hrali na pohrebe, keď Petrovi a Paľovi Andelovi zomrela ich mama.

September

V septembri sme mali 8 skúšok, hrali sme na troch svätých omšiach. Nehrali sme žiaden koncert ani festival. No vystrojili sme mladomanželov na svadbe v Rajčanoch, kde sme si pozvali na výpomoc aj Vraťa Skaličana. Svadbu sme v Nadliciach potom riadne pozapíjali. A mesiac sme zakončili ďalším pohrebom na našom cintoríne.

Október

Tento mesiac prebehol pokojne. 8 krát sme sa vytrénovali na skúškach a odohrali sme dve omše v nadlickom kostole. A nehrali sme žiaden koncert ani festival. Toto bol mesiac úcty k starším, no starosta nás znovu vynechal aj v novembri.

November

V novembri sme sa stretli na 7 skúškach, odohrali sme dve omše, na sviatok všetkých svätých obrady k dušičkám na cintoríne, jeden pohreb v Krušovciach a jednu tanečnú zábavu 17.11. na farskom plese v Považanoch.

December

Posledný mesiac v roku sme 7 krát trénovali. Dali sme urobiť krásnu tortu s klarinetom, aby sme 9.12. mohli zablahoželať k 80-ke bývalému klarinetistovi Ladislavovi Rosovi st. V kulturáku sme potom od obeda jedli, pili, hodovali a hrali a spievali dlho do noci. Ďalej sme hrali 4 krát na omšiach v kostole, na štedrý deň koledovali po dedine a na Štefana sme odohrali tradičný vianočný koncert s hudobným hosťom M+M a milým speváckym vystúpením Sabinky Mičkovej a Šimona Švajca.

skúšky - 88

pohreby - 10

omše - 24 + Oltáriky, Dušičky

koncerty - 11, Častá, Bojnice, Topoľčany, Nová Dubnica, Hrežďovce, Nová Dubnica, Piešťany, 2x Oslany, Krušovce, Nadlice-Vianočný

Iné - Sadenie mája-Nadlice, svadba Valika, svadba Rajčany, ples Považany, 80-Cviko, koledovanie