Kronika 2013

26.12.2013
Tento rok sme januárové podriemkavanie prerušili až 25.1.2013 výročnou členskou schôdzou. Tradične sme si vypočuli hodnotiacu správu o činnosti, ktorá je vlastne aj podkladom pre kroniku. Potom sme zistili, ako sme hospodárili s našimi financiami, v diskusii sme si nasľubovali zlepšenie účasti na tréningoch, napísanie či a nacvičenie nových skladieb a natočenie DVD. Uvidíme, či sa niečo splní. Hlavne sme sa poriadne najedli grilovaných kureniec, niečo popili, vyrozprávali s našimi muzikantskými vyslúžilcami, zaspomínali pri fotkách a riadne sa zabavili na niektorých videách.


Fašiangy

sobota 9.2.2013

Normálny, lenivý človek v sobotu leží, oddychuje a pracovitý robí okolo domu či v ňom. No my túto poslednú sobotu pred škaredou stredou prežívame už mnoho rokov úplne inak. Fašiangový sprievod v maskách to už je v Nadliciach pojem. Každoročne pribúda viac a viac masiek a viac a viac zábavy. Prišli nové nápady Pat a Mat, potápač, špongia Spongebop, Pinokio, Pepek námorník, faraón či drak. Ubudlo zopár muzikantov Šmatlák, Baláž, Kováčik, Poštrk, ale potešil príchod Števa Mičku s priateľkou Magdou, pridali sa Vierka a Emma Račkové, muzikantské deti a aj vnúčence. Teplota okolo nuly a pár centimetrov snehu boli ideálne na náš veselý sprievod. Aj historický vozík sa ľahšie ťahal i keď bol preťažený od toľkých klobás, slanín, fľašiek, fánok či šišiek. Spevy a tance pokračovali aj na skúšobni a mladí sa predviedli v maskách aj v krčme "U dvoch bratov". No máme zas na čo spomínať.

Pochovávanie basy + koncert Piešťany

utorok 12.2.2013

Vlaňajšie pochovávanie sa s tým terajším len ťažko zrovnáva. Už to, že teraz bol utorok, všetci najprv v robote a potom rýchlo naložiť aparatúru a šup-šup do Piešťan. Samozrejme kufor s káblami zostal doma. Zubajove auto sa preň muselo vrátiť. My ostatní sme na námestí zatiaľ hrali v kolečku a spievali bez aparatúry. Počasie bolo hrozné a studený dážď so snehom bičoval do tváre. Po dopojení káblov sme ešte chvíľu zahrali a potom pochovali basu. Celý obrad bol veľmi podobný tomu pred rokom, ale nám sa to už nezdalo byť také vtipné, ako minule. Zo 200 divákov sa síce smialo a zabávalo, ale na budúci rok už radšej nepôjdeme, aby bola aj v Piešťanoch zmena.

MňamFest - Bánovce nad Bebravou

sobota 23.3.2013

Po úspechu jesenných Mňamfestov sa rozhodli organizátori otvoriť na skúšku i jarný, alebo ako niektorí hovoria veľkonočný Mňamfest. Obloha bez jediného mráčika, no chladné marcové ráno nás ako prvého z účinkujúcich prinútilo hrať v kabátoch. Ale davy ľudí sa len tak hrnuli a onedlho bolo bánovecké námestie úplne plné. Koncert sme odohrali s chuťou a veselo i keď bez maródujúcich Vierky a Janka Bakytových. Návštevníkov zaujala zabíjačka naživo, strihanie oviec, súťaž v pletení syrových korbáčov, gurmánske špeciality, veľkonočné krašlice a ozdoby, z ktorých si mnohí nakúpili na blížiace sa sviatky. Hneď poobede, na tradičnom bowlingovom turnaji dychových hudieb v kolkárni v Partizánskom sa nám opäť darilo. Vlado a Silvia Mičkovci, bratia Andelovci, Vlado Masaryk a Július Paulička v súboji s ďalšími 11 dychovkami získali krásne 2. miesto v súťaži družstiev.

O týždeň sme odohrali dve sviatočné sväté omše v Nadliciach, ale 7.apríla na nás doľahol smútok. V Krušovciach sme sa na cintoríne rozlúčili s veľkou osobnosťou z oblasti hudby. Opustil nás náš kamarát a priateľ Eduard Čuhák. Na pohrebe mu naposledy zahralo spoločne bezmála 70 muzikantov. Bolo to mohutné, silné, ale citlivé a jemné zároveň. Ak to Edo zhora počul, určite mal "generálnu radosť". Ku koncu mesiaca sme spoločne zavinšovali a zahrali k 40-tym narodeninám Ladikovi Rosovi. Na jeho špeciálne sezamové rezne budeme ešte dlho spomínať.

Sadenie májov - Nadlice

utorok 30.4.2013

V posledný aprílový deň sa patrí zasadiť máj a pobozkať dievčinu pod rozkvitnutou čerešňou. To prvé sme urobili a hneď dva krát. Jeden máj pri obecnom úrade a druhý po hudobno-spevavom sprievode v miestnej pálenici. Starosta sa možno chcel občanom prihovoriť, ale aj tak by ho málokto počúval. Každý sa už tešil na guláš podávaný v krčme U dvoch bratov. Pri pive, víne a pálenke sa potom hralo, spievalo a tancovalo až do zotmenia.

Otvorenie turistickej sezóny - Duchonka sobota 11.5.2013

Po ťažkých dažďových mrakoch sa predsa len ukázalo slnko, takže sme mohli vyraziť na Duchonku. Až pri vybaľovaní nástrojov sme zbadali, že sme doma zabudli tentoraz mikrofóny. Schummacher Ladik preletel autom tam a späť, ale my sme už hrali cez mikrofóny zvukára Igora Haluzu. Prvú časť koncertu sme tak aj dohrali a nebolo to zlé. Ale na druhú polovicu koncertu sme si už rozbalili svoje. Na trúbke nám vypomáhal Vlado Ďatelinka. Vystúpenie sa všetkým páčilo a to že chýbal Janko Bakyta, Jožko a Vlado Mičko sme vedeli iba my. Pri guláši nás z pódia zabával Robo Kajzer, heligonkári a FS Jánošík senior. Sme zvedaví, čo doma zabudneme zajtra.

Deň matiek - Piešťany - Kursalon

nedeľa 12.5.2013

Z aparatúry sme tento raz nezabudli doma nič, ale nevzali sme so sebou pekné počasie. V Piešťanoch bolo sychravo a mierne prepŕchalo. Preto bolo aj veľmi málo divákov. Tu sme zvyknutí na oveľa väčšiu účasť. No teší nás, že kto prišiel, alebo len išiel okolo, ten už neodišiel a vydržal na koncerte dokonca. Znovu hral aj Vlado Ďatelinka a chýbal len Vlado Mičko. Do programu sme vybrali hlavne piesne, v ktorých sa spieva o mamičkách a pre mamičky, keď už majú ten sviatok.

Deň matiek - Nadlice

nedeľa 19.5.2013

Dnes doobeda sme sa niektorí rozohrali na omši pri 1. svätom prijímaní našich dietok, ale odpoludnia sme už takmer kompletní. Kým detičky vystupovali v kulturáku my sme si pomaly rozložili aparát vonku na ďalší koncert ku dňu matiek. Teplé slniečko, dobrý výber pesničiek, možno pivečko a zopár presne mierených vtipov krásne uvoľnilo atmosféru. Nám sa hralo výborne a tým pár desiatkam divákov sa tiež výborne sedelo a počúvalo. Po asi hodinovom koncerte sme odchádzali s pocitom, že aj pekné pesničky sú výborným darčekom pre naše matky.

Deň detí - Malé Ripňany

piatok 31.5.2013

No tak tu sme ešte tuším nehrali. A Jožo Baláž sem toľko chodil do roboty. Majú v dedine veľkého sponzora z "ruskej zemli", ktorý zasponzoroval výstavbu nového detského ihriska. Dnes bolo jeho slávnostné otvorenie. Deti už od rána súťažili a zabával ich Oldo Hlaváček mladší, ako šašo. Na pána sponzora sme čakali vyše hodiny, ale dočkali sme sa. A dočkala sa aj riaditeľka školy, ktorá dostala za aktivitu televízor. My sme dostali akurát po guláši a údené koleno, ktoré priniesol Seňorov kolega. Zahrali sme v sprievode a fanfáru pri ihrisku. Deťom sme urobili diskotéku a keď detičky poodchádzali na parket sa dostali dospelí a začalo sa aj tancovať. Nakoniec to bol celkom príjemný deň a aj pán sponzor nám ukázal palce hore

75-te narodeniny strýca Izidora - Žitavany

sobota 1.6.2013

Už dávnejšie nás napadlo urobiť Milanovi Barabášovi prekvapenie k jeho narodeninám. S jeho synom sme dohodli malú kamufláž. Akoby náhodou sa celá rodina dohodli, že budú grilovať pri chate vo vinohrade. Všetko prebieha normálne, sedia, opekajú, grilujú, rozprávajú... keď tu zrazu z diaľky počuť hudbu hrať. Tá silnie, približuje sa a už je tu za stromami a už je tu Nadličanka. Milanovi poskočilo srdce aj nohy, tvár sa mu roztiahla do veľkého úsmevu a oči zaleskli slzami šťastia. "Ivan! Julo! Vierka! Jožo!... kde sa tu beriete?" To sme už ale gratulovali, hrali, spievali. Deti a vnúčence povynášali klobásy, guláš, kávu, zákusky... Nič nechýbalo. Hudba tanec, veselé príbehy, smiech a radosť nemali konca. Ostal len blažený pocit na duši. "Prišli mi zahrať 16-ti kamaráti z Nadličanky!!"

V nedeľu 2.júna 2013 sme zahrali pri oltárikoch na sviatok Božieho Tela.

Mikroregionálne slávnosti - Žitná Radiša sobota 8.6.2013

Do Žitnej sme prišli krátko po výdatnej búrke. Tá precvičila aj miestnych hasičov, ktorí doobeda súťažili a teraz museli odčerpať vodu z priestorov hľadiska. Po vystúpeniach regionálnych folklórnych súborov sme sa dostali na pódium my a po nás heligonkárka Vlasta Mudríková zo Skalitého. Konečne bolo čo počúvať a aj sa na čo pozerať. Ako aj v malých Ripňanoch aj tu búchal s nami Martin Rybanský. Marcelovi Bulíkovi sme len tak na diaľku zablahoželali k jeho dnešným narodeninám a poslali mu pesničku. Pri odchode domov sme sa trochu zapotili a zablatili, keď sme nemohli vytlačiť auto z trávnika za ihriskom. Ale podarilo sa.

900. výročie obce - Trebatice

nedeľa 9.6.2013

Bohatá dedina si môže dovoliť aj bohaté oslavy. Tie trvali v Trebaticiach až tri dni. Všetko sa odohrávalo na miestnej motokárovej dráhe, kde boli postavené obrovské stany a veľké pódium. Na ňom sa striedali všelijakí umelci. My sme prišli na rad až vo finále. Teda druhí od konca, či od začiatku? No poslední boli v spoločnom koncerte Desmod a Cigánski diabli. My sme im boli predkapela. Priviezli sme si svoj mixpult a mikrofóny. A dobre sme urobili, lebo cimbálovka a folkloristi pred nami boli od hlavného zvukára žalostne ozvučení. Nás ozvučil Igor Slamka a zvuk z obrovských reproduktorov bol výborný. Škoda, že Desmod a Diabli si zvuk nastavovali viac ako hodinu, takže sme ledva počkali zopár pesničiek a išli domov. Aj tak už bola tma.

30.6. sme odohrali omšu pri poklone svätému krížu a 7.7. na Mechovičke.

900. výročie obce - Nadlice

sobota 20.7.2013

V nedeľu sa začalo slávnostnou svätou omšou a poobede sa rozbehol kultúrny program. Výborné počasie pritiahlo veľa domácich, ale aj bývalých rodákov. Na ihrisku ich čakali stánky s klobásami, cigánskou, hranolky, špirálové zemiačky, pukance, varená kukurica, pivo a niekoľko kotlov gulášu. Pre deti skákací hrad a trampolína a pre dospelých na pódiu najprv zopár predstaviteľov miestnej politiky a regionálnej kultúry Potom starosta ocenil viacerých zaslúžilých nadličancov. Po ňom zahrala Ostratičanka, zabavil strýco Izidor, potom Nadličanka a zase strýco Izidor. Na záver prišli s husličkami Terchovská muzika a speváčky Trio z chotára. Zahrali a zaspievali to najkrajšie z horňáckych piesní. Po západe slnka zazneli tóny skupiny M+M Jožka Mičku a jeho kamaráta Laca. Prestávky vypĺňal na harmonike Dušan Dúbravický sprevádzaný bujarým spevom rozvášnených návštevníkov. Po polnoci sa však veľmi ochladilo a dav sa dosť rýchlo roztratil do svojich domovov. Aj tak, ako sa medzi dievčatami hovorí "v najlepšom sa je treba prespať."

Hodový koncert - Čereňany

nedeľa 21.7.2013

Šéfkuchár a terajší nájomca kaštieľa Marián Filo v snahe vylepšiť hodovú náladu v obci usporiadal v záhrade kaštieľa hudobné popoludnie s občerstvením. Nás pozval, aby sme sa postarali o príjemnú hudobnú atmosféru. Aparát sme si rozložili v chládku pod stromami a pred nás pod stromy, pod altánky, do záhrady a na terasu si posadali diváci. Čašník nám natiahol predlžovákom elektriku a až po hodnej chvíli sme zbadali, že nafukovací skákací hrad za nami sa akosi nakláňa a kníše. Čašník nás zapojil, ale hrad od elektriky odpojil. Aj to sa stáva. Začali sme okolo 17. hodiny a hrali asi polhodinové pesničkové bloky. Prestávky výborne vypĺňal prizvaný "strýco Izidor". Historky a vtipy v jeho podaní vždy vedia zabaviť. Skončili sme už keď sa začalo zvečerievať. Takže viac ako štvorhodinový program ubehol rýchlo a hladko. Bola to pekná hodová nedeľa.

Koncert - Nové Mesto nad Váhom

nedeľa 28.7.2013

Novomestský park je ešte stále v prestavbe, preto je kultúrne leto presťahované na námestie pri mestskom úrade. Tento raz sa teplomer vyšplhal riadne vysoko. Každý, kto prišiel sa ukladal do chládku a aj my by sme radšej hrali v kraťasoch než vo vyšívanej košeli a čiernych nohaviciach. Mnohí diváci postávali opretí o vysoké múry lemujúce námestie. Rozpálené lavičky na slnku nikoho nelákali. Naše hranie aj tak bolo veselé, živé a plné radosti. Po koncerte nám ďakoval a gratuloval pán Ivan Trchala z Bučkovanky a výborne nám padlo aj vychladené vínko so sódou, ktoré priniesol Ivan Poštrk.

4. augusta 2013 sme odohrali a odspievali slávnostnú omšu pri príležitosti 20. výročia obnovy a vysvätenia pútnického miesta Mechovička.

830. výročie obce + 40.výročie FS Krnčianka - Krnča

sobota 17.8.2013

Tento rok hráme veľa na okrúhlych výročiach obcí. No v Krnči má 40-ku aj Krnčianka. Oslavy vrcholili nedeľným programom na ihrisku. Jednoduché pódium postavené z europaliet pre nás bohato stačilo. Až sme sa čudovali, že ľudí prišlo ako maku. V úvode trošku zaspievali a zatancovali členovia jubilujúceho FS a potom sme hrali my. Máme pekne našliapnuté a všetky skladby hráme bez problémov a dobre. Striedame sa s humoristami Robom Kajzerom a Petrom Melušom. Diváci ich humor prijímajú trochu vlažne. Veď ich slávne roky imitovania našej politickej špičky sú už trochu za nami. Ale snažia sa. Diváci o to vrelejšie prijímajú našu produkciu. Tlieskajú, ujúkajú, pískajú a hlavne chytajú sa do tanca. Onedlho s prichádzajúcim večerom je asfaltový parket plný. Pri svetlách sme hrali dlho do tmy, kým nás neprišla vystriedať domáca kapela s klávesmi a gitarami. Tak oslavy pokračovali bez nás a my sme sa vytratili domov.

Festival DH - Krušovce

nedeľa 18.8.2013

Krušovský starosta pán Ivan Hubinský berie organizovanie festivalu dychových hudieb nie za svoju každoročnú povinnosť, ale každoročnú radosť. Tento rok pozval Močenskú kapelu, Nedanovčianku, Bojnickú kapelu a už po 11 raz Nadličanku. Aj my máme každý rok radosť a chodíme sem, ako k najlepším kamarátom. Mnohí sme prišli na ihrisko od samého začiatku, jednak rozostaviť aparatúru, ale aj stretnúť priateľov, známych, porozprávať sa a popočúvať ostatné kapely. Počas nášho vystúpenia sa už začína tancovať a festival sa mení na tancovačku. Tak tomu bolo aj teraz. Guláš bol tradične výborný, ale bonus pre nás vo forme grilovaných kolien, to nás extra potešilo.

Oslavy SNP - Jankov vŕšok

sobota 24.8.2013

Zo správ vyberáme: Na tohtoročnom 69. výročí SNP sa zúčastnila delegácia predstaviteľov vlády a parlamentu vedená predsedom vlády Robertom Ficom. V prejave upozornil, že priami účastníci bojov za slobodu nás postupne navždy opúšťajú a výročie SNP si každý rok pripomína stále menší počet jeho spolubojovníkov. No vyslovil presvedčenie, že sa na nich nezabudne. Súčasťou osláv bol aj kultúrny program, v ktorom sa predstavila DH Nadličanka, Mladí heligonkári z Oravy, country skupina Dostavník, ľudová muzika Slák či grécky spevák Statis Prusalis. Dôstojným zakončením bolo zapálenie vatry... toto sme my už nevideli, lebo sme išli niektorí domov, ale niektorí do Držkoviec na Držkovskú držku. Len tak tak, že sa nám ušlo ochutnať. Ale aj slivovičku mali výbornú. Raz im sem asi prídeme zahrať.

Výročie obce - Ostratice

nedeľa 25.8.2013

Starosta Janko Podoba nám povedal, že nás nebude volať na festival, že má pre nás lepšie hranie na oslave 820. výročia obce. Súhlasili sme. Veď prečo by sme mali hrať 25 minút, keď môžeme mať samostatný hodinový koncert. A tak sa aj stalo. Do parku prišli všetci pozvaní hostia a v komornej rodinnej atmosfére zahrala Ostratičanka a Nadličanka. Svojim humorom všetko okorenil strýco Izidor a o spomienkové historické texty sa postaral moderátor Julo Krajčík. V priateľskom kruhu sme si to pekne spoločne užili. Nahnevala nás absencia dovolenkujúcich trubkárov Ivana Poštrka a Andreja Zubaja. Zohnať adekvátnu náhradu vôbec nie je maličkosť. Včera na Jankovom vŕšku odohral za nich Ivan Šmatlák a dnes Maroš Marko z Ostratičanky. Je to stresujúce pre celú kapelu. Ozve sa dvojhlas na sóle? Zahrajú spoločne medzihru? Pokaziť pesničku je jednoduché, ale napraviť pokazený výkon, dojem a meno kapely, to už je ťažké.

Klokočínsky jarmok - Nitra

piatok 30.8.2013

Popularita jarmokov stále rastie. Aj ten klokočinský je stále väčší. Neboli sme tu v Nitre po prvý raz. Našťastie sa vrátil Andrej Zubaj. Síce nemal natrénované, ale dačo zo seba vytlačil. Spievame v trojici. Absenciu Jožka Mičku už pravidelne tolerujeme. Aj jeho skupina M+M má svoj kalendár vystúpení a keď z dvojčlennej kapely jeden vypadne, to už dosť poznať. Aj Vlado Mičko sa na koncertoch vyskytuje len sporadicky. Ale dva klarinety v zásade stačia. Tieto neprítomnosti na koncertoch ale aj na skúškach deprimujú ostatných, hnev a jed vo vnútri rastie a motivácia k lepším výkonom klesá, či skôr letí dolu. Našťastie keď sme na pódiu, tak vždy zo seba vydáme maximum a "zatiaľ" to na aký-taký úspech stačí. Mali by sme sa zobudiť. Diváci v Nitre boli milí, vynútili si prídavok a priniesli nám za košík pečených buchiet. Ďakujeme.

Svadba - Nadlice

sobota 7.9.2013

Dnes sme vystrájali svadbu Andrejovej sestre Petre Zubajovej. Konečne bol nejaký víkend bez koncertu, tak si viacerí urobili na sobotu iný program. Hlavne trubkári. A potom Andrej, aj keď nechcel nakoniec musel svojej sestre tiež hrať. Spolu 10 muzikantov pekne zvesela zo dvora aj do kostola.

Koncert - Močenok

nedeľa 15.9.2013

To všetky obce majú 900 rokov? Podľa najstaršej dochovanej listiny áno. Trojdňové oslavy v Močenku vrcholili v nedeľu. Odohrali sme zopár pesničiek v sprievode obcou a potom už len čakali na našu hodinku. Na pódiu sa pred nami vystriedali Močenská kapela, energický "dychový rachot" z družobného Srbska, miestna folklórna skupina a potom my. Priniesli sme si vlastné mikrofóny, ale nie zvukára. Dvaja oficiálni zvukári boli už asi tak vyčerpaní a zamestnaní frajerkami, že sa len veľmi málo starali o výsledný zvuk. Aj naše vystúpenie tým utrpelo. Keď sme jednu pesničku spievali dvaja, tretí mikrofón zvukári vypli a keď sme v ďalšej piesni spievali iní dvaja, tomu druhému už mikrofón zabudli zapnúť. Je to na škodu, lebo sme mali z našej hry veľmi dobrý pocit. Program moderoval a aj spevácky sa predvádzal Franta Uher. Potešilo nás kvalitné občerstvenie a stretnutie s našim rodákom, muzikantom Jankom Bujnom, ktorý sem prišiel z Prievidze na návštevu k priateľom.

MňamFest - Bánovce nad Bebravou

sobota 21.9.2013

Festival slovenských kulinárskych špecialít a dobrôt už pomaly presiahol prívlastok "regionálny" a stáva sa už Mňamfestom celoslovenským. A veru je sa na čo pozerať, je čo koštovať a je čo aj počúvať. Od samého rána sa na dvoch pódiách striedali hudobné a tanečné skupiny, telesá a kapely. Nadličanka festival už tradične otvorila ľudovým valčíkom Rolička v úprave Ivana Šmatláka. A po úvodných prejavoch a príhovoroch sme našim koncertom odštartovali vystúpenia ďalších skupín DH Ostratičanka ,Olšiakovci, Mladý heligón, Uhrovčan, Drienovec, Bukovina, DH Vlčnovjanka a na záver country skupina Texas. Škoda, že si ani Mňamfest, ani predošlé oslavy v Močenku neužili chýbajúci bratia Mičkovci.

Svadba - Bánovce nad Bebravou

sobota 28.9.2013

Ďalší svadobný kšeftík nám dohodil Andrej Zubaj. Na Dubničke v Bánovciach sme z "králikární" vylákali na balkóny hromadu divákov. Po odobierke nevesty sme sa presunuli zahrať ku kostolu. Počas sobáša sme sa ocitli vedľa na záhradkárskej výstave. Bolo to tam pekné a aj jabĺčkovica bola dobrá. Ešte sme zahrali, keď mladomanželia nasadali so auta a potom sme sa rýchlo presunuli do Livinských Opatoviec.

Koncert - Livinské Opatovce

sobota 28.9.2013

Malá dedinka, ale s veľkým kontom na účte si urobila bohaté oslavy 1. písomnej zmienky o obci. Domáci sa prebúdzali do slávnostného dňa, ktorý začínal svätou omšou. "Tento čas, toto poludnie dnešného dňa je dôvodom k oslave každého, ktorý tu žije a chce byť účastný na tejto významnej udalosti", povedal počas kázne farár Peter Valent. Úvod pestrej programovej palety pred zaplneným publikom patril folklórnemu súboru Drienovec. O dobrú zábavu sa postaral vo viacerých vstupoch aj ľudový rozprávač "Strýco Izidor". Pastvou pre oči bolo vystúpenie revivalovej skupiny ABBA Chiquita z Čiech, ktorá zahrala najznámejšie hity skupiny ABBA. V závere bohatého programu bolo čerešničkou na torte koncertné vystúpenie Nadličanky - v súčasnosti jednej z najlepších slovenských dychových hudieb. Jej bohatý repertoár tvorili slovenské ľudové piesne, polky a valčíky. V podobnom veselom duchu sa niesla i tanečná zábava so skupinou M+M. Pri guláši, pive a rôznych pochutinách sa oslavovalo, tancovalo a spievalo až do ranných hodín.

Festival DH - Šúrovce

nedeľa 6.10.2013

DH Hrnčarovani, Jelka, Hradišťanka, Suchovanka a domáca Šúrovanka to sú kapely z okolia Hlohovca či Trnavy, ktoré od 15. hodiny vyhrávali v KD v Šúrovciach. My podľa vylepených plagátov ako majstri Slovenska 2011-12 sme mali byť vyvrcholením festivalu. Úderom 19. hodiny sme spustili kolotoč tých najlepších piesní z nášho repertoáru. Zabralo to. Diváci unavení z predošlých vystúpení odrazu ožili vyskočili na nohy a dali sa tancovať, vykrúcať a spievať s nami známe ľudové melódie.Počas prestávky s harmonikou spievala miestna spevácka skupina. My sme zatiaľ v jedálni dostali teplé pivo a studený guláš. Ten nám naozaj museli prihrievať. Medzi pozvanými hosťami bol kapelník Májovanky Peter Solárik s manželkou Jarkou a aj Janko Jamriška. Na želanie sme mu zahrali jeho Baladu pre Martinku. Tesne pred 22. hodinou sme sa rozlúčili, zahrali jeden prídavok a upaľovali domov. Veď zajtra ideme do práce.

V nedeľu 13.októbra 2013 sme odohrali hodovú svätú omšu.

Svadba - Nadlice

sobota 19.10.2013

Vystrájať svadbu je vždy pekná a veselá vec. Sobáš je začiatok cesty za spoločným šťastím...niekedy. U Paulovičovcov bola nálada od začiatku výborná. Všetci tancovali a spievali už na dvore, o zákusky a pitie tiež nebola núdza. Škoda, že museli odísť do kostola. Dobre sa to rozbiehalo. O polnoci bola Vierka Pauličková, Valika, Anička a Zuzka odčepčovať nevestu. Ich divadielko "hlávku sťať či vienok sňať" malo taký úspech, že sa im už začali ozývať ďalšie ponuky.

Mesiac úcty k starším - Topoľčany

štvrtok 24.10.2013

Dôchodcovia z Topoľčian asi nemajú doma čo robiť, lebo do tzv. čapkárne prišli zarovno s nami hodinu pred začiatkom. Hudobná skupina Milana Fiantoka, spevácky zbor jednoty dôchodcov, detská skupina moderného tanca, moderátor Pavol Bujna, strýco Izidor a Nadličanka sa postarali o príjemné popoludnie pre sálu nabitú topoľčianskymi dôchodcami. Čašníci ich nakŕmili ohrievanými párkami, predstavitelia mesta príhovormi a my peknými pesničkami. Za bicími sedel Martin Rybanský, chýbali bratia Mičkovci aj Paľko Kúdela. Preto na klarinet hral Libor Dúcky z Hradištskej kapely. Zdalo sa, že pri tanci mnohí zabudli na nevládne nohy a bolesti kĺbov. Hudba naozaj lieči.

V piatok 1.novembra sme hrali na cintoríne k pamiatke zosnulým.

Mesiac úcty k starším - Nadlice

nedeľa 17.11.2013

Jeseň je dar života. To bolo heslo na vyzdobenom pódiu. Vnúčence zo škôlky a družiny predviedli výborné vystúpenia. Pani učiteľky si zaslúžia pochvalu. Po deťoch sme nastúpili my a zdalo sa, že tiež sme nesklamali, lebo všetci prítomní krásne sedeli a tlieskali až do konca. Inokedy viaceré mamičky a babky poodchádzali, no dnes sa im akosi viac páčilo. Do zostavy nenastúpil Šmatlák, Baláž, Vlado Mičko a Bulíka znovu nahradil Martin Rybanský.

Vianočné koledovanie - Nadlice

utorok 24.12.2013

Tradície treba stále dodržiavať. Na koledovanie pred štedrou večerou sme si nasadili mikulášske čapice a obehli krížne cesty v dedine. Podľa čapíc sme sa mohli volať červená osmička. Vydržali by sme aj bez nich, lebo po sneh sme túto zimu ešte nevideli. O polnoci sme sa znovu stretli pri hraní na omši a ráno znovu na ďalšej omši.

Vianočný koncert - Nadlice

štvrtok 26.12.2013

Hrať či nehrať? To je otázka. Ivan Šmatlák sa jednoznačne vyslovil za nehrať. Bol to jeho protest, pre malú účasť hráčov na skúškach, pre neskoré príchody na skúšky, pre absencie na koncertoch a pre slabé výkony na javisku. K nemu sa pridal aj Jožo Baláž. I keď sú všetky tieto dôvody v podstate pravda, ostatní sme sa rozhodli koncert nacvičiť. Vybrané skladby nie sú extra náročné, hlavne sú známe a veľmi pekné. Na nácvik piesní acapella sme zavolali Ľudku Slamkovú a trubkárom na výpomoc Vlada Ďatelinku. Myslíme si, že vyzdobený kostol, stromčeky, sviečky, uniformy, nové sprievodné texty a presvedčivý prednes skladieb bol pre každého z divákov výborným vianočným zážitkom.

Copyright © 2009 PS Solutions