Kronika 2009

20.12.2009

16.1.2009 - Nadlice - Libor ďatelinka 70-ka

Tento rok začíname zvesela. Náš muzikant dôchodca Libor Ďatelinka už má 70-ku. Do zasadačky sme prišli všetci. Aj my aj jeho rodina a priatelia. Nálada bola výborná. Od začiatku sa spievalo, tancovalo a smialo a veselilo. Mladý Libor v opojení povedal, že najradšej by znovu začal s nami hrať. Mali by sme ho zobrať za slovo, veď aj on je náš a každý nástroj je dobrý. Zábava rýchlo plynie, mali by sme sa trochu vyspať na zajtrajší ples.

17.1.2009 - Nemčice - poľovnícky ples

Hovorí sa, že nestúpiš dvakrát do tej istej rieky. A my sme do Nemčíc stúpili už mnoho a mnoho krát. Mladí poľovníci asi ani neskúšajú hľadať inú kapelu než Nadličanku, aby náhodou nezavolali niekoho horšieho. Sami vravia, že sme tradičná kvalita. Do sály vpustili tentoraz niečo menej než 200 hostí. Zrejme aby nebola tlačenica. A nálada je prekvapivo od začiatku výborná. Všetci tancujú a zdá sa, že i viac pijú. Keď nastúpil hosť Dušan Grúň, spustil sa tanečný maratón plný evergreenov. Za dve kolečká vyčerpal a unavil tancujúcich tak, že počas tomboly skoro zaspali. My sme sa potom museli riadne snažiť, aby sme znova rozbehli zábavu. Vyčerpané dámy a ich alkoholom zmorení partneri odchádzali z plesu skôr, ako sme boli zvyknutí. Aspoň sme boli aj my prv v posteli.

30.1.2009 - Nadlice - "výročná"

Scenár našich výročných sedení sa každý rok opakuje. Zavoláme našich dôchodcov, manželky, prípadne deti, nachystáme občerstvenie, prečítame správu o činnosti, o hospodárení, trochu podiskutujeme, stanovíme si úlohy a ciele (často tie isté každý rok) a potom už len hodujeme, popíjame, pozeráme fotky, spomíname a zvyčajne aj niečo zahráme a zaspievame. Rovnako aj tento rok.

14.2.2009 - Nadlice - fašiangy

A zase tu bola jedna sobota plná hudby, spevu, tanca a smiechu. Vyparádili sme sa do všelijakých masiek. Niektoré kostýmy sa už aj opakujú, ale vždy je zopár nových originálov, ktoré prekvapia. Snehu je len tak na ukážku, teplota okolo nuly, takže už po pár dvoroch sme zahriati na prevádzkovú teplotu. Podaktoré dvojice pijú na striedačku, iní sa delia o fánky, chlebíčky či iné pochúťky, ale sú aj jednotlivci, ktorí to berú dôkladne a pijú a jedia všade a všetko. Skoro sedem hodinové fašiangové putovanie po muzikantských dvoroch sme ale nakoniec zvládli bez hanby a ujmy na zdraví. Dnes znovu, tak ako aj na plese chýbal Paľo Andel, ktorého zastúpil Paľo Findor a na trúbku pomohol aj Maroš Marko. 25-krát pesnička Fašiangy Turíce, minimálne 25 ľudoviek, 25 párov klobás a slaniniek, 25 fľašiek do vozíka a u každého za pohárik, to už je riadna fuška. Ešte že sa blíži ten 40-dňový pôst. To sa trochu zotavíme. Tešíme sa na parádne fotky či video záznam, ale hlavne na konzumáciu všetkých tých dobrôt z výslužky.

7.3.2009 - Partizánske - bowlingový turnaj

Výborný nápad. Mimo koncertnej sezóny to poteší. Zišli sa hádam všetky kapely z okresu Partizánske. My sme neprišli tvrdo bojovať o víťazstvo, ale zabaviť sa. Preto sme si do bowlingového klubu prepašovali aj nejakú fľaštičku i keď to bolo zakázané. Samozrejme sa na to prišlo a skoro boli problémy. Nám amatérom sa neuveriteľne darilo a skoro sme vyhrali. Dali sme zahrať aj našim deťom, čo tiež organizátorov vážne pobúrilo. No my sme sa chceli len zabaviť. Nakoniec si aj tak víťazstvo za jednotlivcov odniesol Vlado Mičko a najhorší jednotlivec bol náš Ivan Kováčik. Obaja boli po zásluhe odmenení.

7.4.2009 - Nadlice - oslava narodenín

Keďže mala narodeniny naša speváčka Vierka Pauličková, nemohla na oslave chýbať ani noha.

Boli to okrúhle narodeniny. Pravdepodobne zase 30-ka. Radšej to ale nezisťujeme. Tešili sme sa spoločne skoro až do rána a výborne sme sa zabavili.

30.5.2009 - Nadlice - sadenie májov

To sú celkom rýchle akcie, ktoré majú spád. Kým zahráme jednu-dve pesničky štyria chlapi schytia máj a postavia ho. Veď sú to vlastne májky, také krpce. Jeden sa stavia pri obecnom úrade a druhý v pálenici. Tam sa okrem pohárika rozdávajú aj pálenícke čipsy - krekery. Za hodinku je po celej udalosti a detičky, mamičky aj my sa rozídeme.

1.5.2009 - Čadca - koncert

Po minuloročnom koncerte v Čadci nás sem znova zavolali. Najskôr to mala byť prvomájová veselica, no nakoniec sme sa dohodli, že to bude koncert s ľudovým rozprávačom strýcom Izidorom. Divákov na námestí bolo menej než na jarmoku pred rokom, ale nebolo ich ani málo a dobre sa zabavili. Pekne sme zahrali a chýb nebolo veľa. Hlavne Dudácka polka je už na tri klarinety dobre zohratá a Paľko Kúdela je na javisku ako doma. Po peknom výkone nasledovala povinná zastávka v krčme v Radoli a potom aj dlhá cesta domov ubehla akosi rýchlejšie.

13.6.2009 - Stará Turá - koncert

O tomto mestečku v poslednej dobe počujeme dosť často. Hlavne od Andreja Zubaja, ktorého sem láka dievčina menom Daniela. No a my všetci poďho za ním, keď je tu aj 18. Staroturiansky jarmok. Usmiate slniečko vylákalo von mnoho divákov, ktorým sa naše vystúpenie veľmi páčilo. Máme nové krojované košele, šité na mieru v Chynoranoch a vyšívané na Bobote. Andrej celý čas trpel, či mu v sprievodnom slove neurobíme nejakú nevhodnú reklamu na jeho priateľstvo s Danielou. Koncert bol bezproblémový, len trubkári po pesničke Měl sem frajárečku odohranej pred pódiom vyhlásili, že ak máme takto falošne spievať aj nabudúce, tak ju viac hrať nebudeme. Odteraz sa musíme pred hraním lepšie "naladiť", aby nám trubkári nezačali štrajkovať. Po koncerte sme ochutnali jarmočné špeciality a nápoje rôzneho druhu, aby sa nám išlo lepšie domov.

14.6.2009 - Piešťany - koncert

Včera v Turej a dnes v Piešťanoch. Zdá sa, že sezóna sa riadne rozbehla. Amfiteáter "Mušľa" praskal vo švíkoch a my sme sa na pódiu predbiehali vo výkonoch. Pred veľkým publikom sa hralo výborne, ani sa nám nechcelo skončiť. Keby lepšie platili, hrali by sme aj dlhšie. Aby sa Ladik nehneval, pieseň Měl sem frajárečku sme nezahrali, lebo sme ju nestihli docvičiť. Zarobili sme si aj predajom CD-čiek a kaziet. To sú tiež slušné peniaze. Po koncerte nám poďakovalo viacero nadšených divákov. Napríklad aj Laco Vančo, ktorý kedysi s nami hrával povedal, že ani netušil, že robíme takú dobrú muziku.

28.6.2009 - Poruba - koncert

Oslavy prvej písomnej zmienky o obci sa konali v Porube pri miestnom multifunkčnom ihrisku a zimnom štadióne. Celý týždeň sa niesol v znamení nervozity, lebo Marek Skaličan na bicie nemohol a Martin Rybanský bol tiež mimo. Nakoniec sme zohnali mladého bicistu Janka Važana. Úplný šok nastal, keď si chcel Janko pozrieť noty, ktoré bude hrať. Nôt nebolo. Zabudli sme ich v Nadliciach. Po okamžitom telefonáte domov, nasledoval rýchlostný rekord na trati Nadlice-Poruba, ktorý si pripísal náš kamarát Maroš Dubravický - Šumacher. Stihol to a začali sme len o 10 minút neskôr. Niekoľko desiatok dedinčanov si potom v pohode posedelo pri našich piesňach, ktoré sme vyhrávali z malého dreveného pódia. Všetky akcie tu hráva blízka Maguranka, v ktorej kedysi búchal aj Janko Važan. Diváci boli celí šťastní, že počujú od dychovky aj iné skladby, než aké vždy hrávala kapela Jožka Baláža z Kanianky. Úprimné poďakovania po koncerte boli pre nás najlepšou odmenou. Svoj prvý tohtoročný koncert odohral aj Tomáš Kováčik a tiež sa mu darilo.

4.7.2009 - Bánovce nad Bebravou - koncert

Dnešný koncert sa konal na miestnom štadióne, ako súčasť 5. ročníka Dňa Milsy. Predkapelu nám robila skupina Vidiek. Program bol venovaný hlavne deťom. Všelijaké športové hry, súťaže a naháňačky dopĺňal humorným slovom a spevom moderátor Juraj Mokrý. Deti zaujal aj bábkový Cirkus obrov. Naše vystúpenie zaujalo skôr oteckov, mamičky či starých rodičov detí, ktorých tu bolo tiež neúrekom. Horúčava bola veľká. Možno aj preto si kapelník zabudol čierne nohavice na vystúpenie. Za pódiom sa potom skúšalo. Ochotne požičal Bakyta, ale bol moc urastený. Nakoniec najlepšie sadli nohavice Mareka Skaličana. Po koncerte sme v bufete väčšinu lístkov na guláš a kofolu vymenili za pivo.

5.7.2009 - Hradište - festival

Tento rok sa festival v Hradišti niesol v znamení osláv 15. výročia mládežníckeho dychového orchestra Hradišťanka. Oslava bola v sobotu a festival v nedeľu. Prišli sme od začiatku, popočúvať "konkurenciu", len Ladik a Andrej, že prídu neskôr. To ale netušili, že ich zastihne na ceste cyklistický sprievod, ktorý sa presúval slimačím tempom. Samozrejme prišli neskoro, takže Hradištská musela pridávať dve skladby. To boli nervy! Tesne pred koncertom! Ale už po prvých našich taktoch nervozita opadla. Na javisku sme predsa profesionáli a ukázať náš hnev si nemôžeme dovoliť. Vystúpenie sa nám vydarilo a spokojní diváci nás ohodnotili lepšie než hosťa na záver, ktorým boli Ištvánci z Moravy.

Náš program:

 1. Tondovi
 2. Jedna sestra
 3. Tajná frajárečka
 4. Láska ide cez žalúdok
 5. Východniarsky venček
 6. Čože je to
 7. Dievčatko z cukrárne
 8. Dudácka
 9. Miluška moja
 10. Nechodievaj často
 11. Piesne o víne
 12. Rolička
 13. Regrútske piesne

11.7.2009 - Horné Chlebany - zábava

Zábavu v Horných Chlebanoch hráme tretie leto. Starosta Ing.Ján Mašír je vždy s nami spokojný. Má rád našu hudbu, naše vystupovanie a našu spoľahlivosť. Zábavu zakaždým dokonale pripraví. Zoženie bohatú tombolu, dobré víno, guláš, koláče či pagáče. Aj ľudí na zábavu pritiahne dostatok. Tentoraz bolo aj dosť nadličancov. Kým deň bol slnečný a teplý, noc zostala chladná. Speváčky spievali v kabátikoch, ba dali si doviezť aj čižmy. Po polnoci a tombole zostali už len tancachtiví vytrvalci a otužilci. Ledva sme sa s nimi o pol štvrtej rozlúčili. Noc bola jasná, zvuk sa niesol do diaľky. Mnohí z Nadlíc si pochvaľovali tichý nočný koncert, ktorý sa k nim doniesol zo zábavy v Horných Chlebanoch.

12.7.2009 - Ostratice - festival, Bánovce n/B - koncert

Ani sme sa poriadne nevyspali a už sme na javisku znova. Tentoraz v Ostraticiach na tradičnom festivale. Už sme tu neboli zo dva roky, tak sme sa zastavili a zahrali. Po Ostratičanke, Bojnickej kapele a pred Nedanovčiankou a Žádovjákoch z Moravy. Po vystúpení sme si rýchlo dali guláš, klobásu a niektorí aj pivo či víno. A už sme aj upaľovali do Bánoviec n/B, kde nás čakali priaznivci dychovky, aby sme naplnili ich túžbu po pekných pesničkách. Stalo sa. Naši fanúškovia sa tešili a našu snahu oceňovali úprimným potleskom. Na našej www stránke nám určite pribudne minimálne jedna pochvala a to od stáleho prispievateľa Mareka s jeho kamarátom Maťom.

19.7.2009 - Nové Mesto nad Váhom - koncert

Ďalšia nedeľa, ďalší koncert. Sezóna ja sezóna. Ale baví nás to, i keď máme aj svoje problémy. Znovu sme bez bubeníka Mareka. Často má problém hrať s nami. A nie je to len problém pracovný. Už dlhšie ho to ťahalo do Májovanky a teraz už aj do Straňanky. Keď odíde, bude ho škoda, ale zatiaľ to našťastie nemusíme často riešiť. Dnes znovu ochotne búcha na bicie Janko Važan z Poruby. Nie je to ako Marek, ale po niekoľkých koncertoch by sa zohral na výbornú. Škoda, že býva tak ďaleko od Nadlíc. Vylúdili sme celkom pekný koncert, divákom sa páčil. Prišiel poďakovať aj ľudový rozprávač"strýco Lajoš", ktorý sa už teší, ak ho niekedy budeme potrebovať na spoločné vystúpenie.

2.8.2009 - Nemšová - koncert

Po jednom oddychovom dovolenkovom víkende sme znova spolu. Cestou do Nemšovej sme išli na návštevu do Horného Sŕnia zahrať a zablahoželať k narodeninám Lenke Kováčikovej. Zase mala 20 rokov, tak ako vlani a predvlani. Gratulovala aj vzácna návšteva z ruského Orla Ivan, Irina a Miriam Mičkoví, ktorí prišli na dovolenku na Slovensko. Nálada sa rýchlo stupňovala, až sa nám ani nechcelo odísť na koncert. Ale išli sme. K peknej hre a spevu sme pridali i tanečné pódiové kreácie, čo ocenili nielen diváci, okolo idúci muzikanti zo Skalanky, ale aj Vlado a Terezka Ďatelinkovci. Len zvuk sa im zdal akýsi plechový a vlastne aj nám. Ale inde to býva zvukovo lepšie. A bolo nám prezradené, že Terezka je v tom. Tešíme sa spolu s nimi. Na konci sme dostali teplé pivo. U Kováčikov by nám bolo lepšie a aj nápoje boli chladené.

9.8.2009 - Trnava - koncert

V trnavskom amfíku sme poprvýkrát. Je krásny, nový, veliký, vraj pre 1200 ľudí a v centre mesta. Nás je dosť veľa, ale na javisku sme sa skoro stratili. Aj tie naše doteraz silné bedne mali čo robiť, aby to uhrali. Na naše prekvapenie diváci sedačky skoro celkom zaplnili. Snažili sme sa preto hrať čo najlepšie. Po koncerte sme úplne vypredali náš kufor s CDčkami.

Poďakovania nemali konca kraja. Záverečný potlesk po stojačky nám spôsobil mrazenie na chrbte. Ale vraví sa - koľko ľudí toľko chutí. Na internete sa rozbehla diskúsna kritika na adresu vtipov IV. cenovej skupiny a o príliš hlasitej produkcii. No ťažko je ulahodiť každému, ale prehodnotíme všetky názory. Aj tak považujeme tento koncert za veľmi vydarený. Potvrdil to aj medzi divákmi sediaci Milan Zolvik, kapelník DH Hrnčarovani.

15.8.2009 - Valašské Klobouky, Brumov-Bylnice - festival

Myslím, že to bolo na Agrokomplexe, kde si nás všimol jeden pán a dohodil nás na "Setkání muzikantú v Bílých Karpatech". Je to festival, ktorý sa koná súčasne v dvoch susediacich moravských mestečkách. Najprv sme hrali v Klobúkoch len tak v kolečku, potom sme išli do Brumova zahrať v kolečku pred obedom v miestnej škole. Potom v dejisku brumovskej časti si rečníci pomýlili otvorenie s predvolebnou kampaňou. To bol prvý veľký časový sklz festivalu. Druhý sklz robil zvukár, ktorý chudák sám ozvučoval a vždy 10-15 minút premiestňoval mikrofóny z cimbalovky na zbor, potom na harmonikárov a potom na dychovku... Organizátori to riešili po svojom. Každému skracovali program o 15 a potom ešte o 15 minút. My sme mali hrať už len 20 minútovku. Na to sme sa sem trepali? V čase, keď sme dohrali v Brumove, sme už mali byť prichystaní v Klobúkoch. Tam bola oveľa lepšia organizácia a ozvučovali Rajchmanovci. Paľko Kúdela oslavoval 40-ku, ale horúčku. Zvládol to a prežil. Divákov bolo snáď 10x viac než v Brumove. Rajchmanovci nám priniesli za kartón CD-čiek, lebo už sa nám všetky minuli. V Klobúkoch nás inak od rána hostili slivovicou a koláčikmi. To bolo výborné. Na konci sme chceli vymeniť 5 lístkov na kávu za poldecáky. Spýtali sa nás: "A kolik by ste těch slivovic chtěli?" A my zo srandy, že 10. A oni bez srandy, že: "Dobrá kluci tady je máte, berte si." Naliali nám i sebe a spolu sme si vypili. To by sa u nás nestalo.

23.8.2009 - Partizánske - koncert

V našom hlavnom okresnom meste by si nás mohli viac vážiť. Hlavne finančne. Tu nám po odrátaní nákladov zostane ledva na pivo a aj to len v najlacnejšej krčme v Nadliciach. A hurá hráme v kompletnej zostave. V Klobúkoch búchal zase Janko Važan, na tenor hral Paľo Findor a Vlado Mičko bol na dovolenke. Teraz sme tu všetci a hneď je to lepšie. Priestor pred Domom kultúry je preplnený ľuďmi. S väčšinou divákov sa poznáme. Je to také priateľské hudobné posedenie s kamarátmi, pesničkami a veselým rozprávaním. Bohužiaľ náš program nasilu ukončuje rýchlo sa približujúca tma.

13.9.2009 - Krušovce - koncert

Nad dedinou na kopci, kde sa vzalo, tam sa vzalo nové multifunkčné ihrisko sa objavilo. Letný festival sa v Krušovciach pre zlé počasie nekonal, preto starosta obce usporiadal slávnostné otvorenie ihriska koncertom Ostratičanky a Nadličanky. Pod malým dreveným prístreškom sa najprv tlačili kamaráti z Ostratíc. Zahrali svoje najlepšie kúsky a potom prepustili pódium pre nás, aby sme aj my ukázali svoje umenie. Igor Slamka mal zo začiatku problém s nastavením dobrého zvuku. A to sme pridali aj dve nové reprobedne. Už sme sa báli, že máme niečo s aparatúrou. Problém ale zakrátko vyriešil a zvuk bol potom príjemný a diváci sa pekne zabavili. K slovu sa dostal nachvíľu aj zástupca Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý všetko slávnostne otvoril, za všetko poďakoval, niečo zaželal, niečo prisľúbil a odišiel.

26.9.2009 - Žabokreky nad Nitrou - koncert

Žabokrecká kinosála má výbornú akustiku, to vieme už dávno. Preto sme sa na koncert celkom tešili. Chceli sme sa tu riadne udomácniť, lebo už o týždeň budeme na pódiu nahrávať naše nové CD-čko. Divákov neprišlo veľa, ale reagovali veľmi spontánne a búrlivým potleskom oceňovali každú našu pesničku. Niekedy nám sto ľudí urobí väčšiu radosť než päťsto. Na barytón hral Paťo Zuzula, ktorý bude asi nahrávať CD, lebo Peťo Andel ide pracovne niekam do cudziny.

2. a 3.10.2009 - Žabokreky n/N - nahrávka

Pekne sme sa na nahrávku pripravili. Hlavne sme sa zásobili jedlom a pitím. Zvukári MIKmix, Mikulec otec a syn, prišli načas a my tiež. Hodnú chvíľu trvalo, kým sa nástrojové sekcie rozmiestnili, oddelili bariérou, kým sa odhlučnili a utlmili steny a podlahy a kým sa nastavil zvuk. Potom už ale išlo všetko, ako po masle, bez stresov a nervozity. Rodinnú pohodu sme si vylepšovali spoločným obedom, kávou či štamperlíkom na povzbudenie. O obed sa vynikajúco staral náš zvukár Vlado Masaryk. Chybičky v nahrávaní odhaľovali nielen Mikulecovci, ale hlavne Vlado Ďatelinka, ktorého sme si zavolali na túto zodpovednú prácu. V sobotu sa na túto prácu v strižni podujal Marek Skaličan, lebo Vlado Ďatelinka už musel odísť. Ale i tak sa nám vcelku darilo a už sa tešíme na nahrávanie spevu.

23.10.2009 - Nadlice - koncert

Október je mesiac úcty k starším. Sme radi, že konečne sa nám podarilo koncertovať aj u nás doma. Už to malo byť tento rok viackrát, ale vždy sa vystúpenie nie z našej viny odložilo. Ešte pred začiatkom celej akcie sa nám podarilo pokaziť spevácky odposluch a zošokovať mix a zosilovač. Ledva sme to všetko spojazdnili, ale odposluch musíme dať do opravy. Po krátkom, ale milom programe detičiek, patrilo pódium na viac ako hodinu nám. Z chuti sme si zahrali a Nadličanci si nás konečne vychutnali. Tomáš Kováčik dnes odohral už hádam piaty koncert v tejto sezóne a pomaly si vytvára pevné miesto v kapele. Starosta v príhovore sľúbil, že je to posledná akcia v starom kulturáku a ďalšia už bude v zrekonštruovanom. Keby sa tak dala zrekonštruovať tunajšia akustika, to by sa nám najviac páčilo.

25.10.2009 - Jaslovské Bohunice - koncert

Hneď je pekná nedeľa, keď je k tomu takáto muzika. Povedala jedna pani po našom koncerte. Priestranná sála v Bohuniciach nás zvukovo prekvapila . Všetko sa nepríjemne ozývalo a zvukár s tým mal stále čo robiť. My sme ale boli v pohode. V programe nám pomáhal aj ľudový rozprávač strýco Lajoš, takže ľudia sa aj trochu zasmiali. Celý koncert sme nahrali aj na DVD. Je to výborné, len trochu škoda toho zvuku. Predsa len kamera nemá tak dobrý a kvalitný mikrofón. Potešilo nás prichystané občerstvenie oškvarkové kabáče, chlebíčky, alko aj nealko. Ale najviac nás potešil záverečný "standingovation", teda potlesk postojačky. Už sme ho párkrát zažili, ale stále je to veľmi príjemné.

1.11.2009 - Nadlice - dušičky

V novembri sme odohrali dušičky a v decembri zopár pohrebov a omší.

20.12.2009 - Nadlice koncert

Na spomienkovom koncerte Dezidera Kardoša bolo v kostole len o málo teplejšie ako vonku. Len koľko si tých pár ľudí nadýchalo. Pán farár nahnevaný, že o ničom nevie v kostole nezakúril. My sme hrali hneď ako prví, ale potom vládla mrazivá nálada až do konca programu. Niekoľko divákov od zimy predčasne odišlo a ostatní na konci nevládali ani zaspievať Tichú noc. Umelci z Bratislavy už tak ľahko a bez teplého kožucha do Nadlíc neprídu.

Vianoce

Tradične sme v predvečer na Vianoce koledovali po dedine a zahrali na polnočnej. To príjemne poteší každého.

Zhrnutie

Prekvapivé sú výsledky štatistiky za rok 2009. Spoločných tréningov v stredu a v piatok sme mali 95, pohrebov sme odohrali 17, nedeľných a sviatočných omší 26 a koncertov, zábav a festivalov spolu 21. Ďalej fašiangy, sadenie májov, dvoje narodeniny, jedna svadba, 1.sv. prijímanie, dušičky, dve púte na Mechovičke a bowling. Toľko akcií hovorí o tom, že sme spolu častejšie, ako doma s najbližšími. Teší nás, že sa málo hádame, vieme sa dohodnúť, spoločne sa zasmiať, zabaviť, že naše rodiny a manželky tolerujú našu domácu absenciu. Po dobrom koncerte si užívame skvelý pocit na duši, že sme urobili radosť stovke či dvestovke divákov. To nás napĺňa energiou na ešte lepší výkon pri ďalšom našom vystúpení. Sme lekári ľudských duší, ktorí liečia bezbolestne, liečia hudbou.

Tešíme sa na ďalší rok, na nové CD, na oslavu našej 130-ky a na všetky spoločné zážitky na našich vystúpeniach. Dovidenia v roku 2010.